Cushion Zemin

  • PDF

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

TENİS KORTLARI ZEMİN KAPLAMA

TEKNİK ŞARTNAMESİ (UP-COURT)

Akrilik zemin kaplama malzemesi doğası gereği asfalt altyapılarda daha uzun ömürlü ve daha kullanışlı olmaktadır. Asfalt atıldıktan sonra zemin kaplama için 3 hafta beklenmelidir. Eğimleri doğru verilmiş, yüzeyi düzgün asfalt altyapı iyice temizlendikten sonra Resurfacer adı verilen ve asfaltta ki gözenekleri doldurmaya yarayan malzeme zemine 1 kat olmak üzere uygulanır. Bu tabakanın kurumasını müteakip, Cushion adını verdiğimiz zemine esneklik veren tabakanın uygulaması minimum 3 kat olmak üzere yapılır. Cushion tabakanın uygulanması tamamen isteğe bağlıdır. Uygulanmadığı zaman zemin sert olacaktır. Zeminin sert olması ise tenis topunun kort üzerinde daha hızlı hareket etmesini sağlayacaktır. Bu sebeple profesyonel tenisçilerin tercihi genellikle sert zeminden yanadır. Ancak otel, site, okul, tatil köyü v.b amatör kullanıma açık yerlerde Cushion sistem her zaman tavsiye edilir. Zira zemin Cushion tabakanın vermiş olduğu esneklikten dolayı amatör sporseverlerin kullanımına daha uygun hale gelmiş olur. Ürün su geçirimsizdir. Saha üzerinde ki yüzeysel su drenajı sahaya verilecek olan %0,5 oranında ki eğim ile sağlanır.    

TEKNİK ÖZELLİKLER  1-  PRIMER
Tenis kortu zeminleri için Akrilik Primer  

Ürün Tanımı :
Prmer şeffaf , tek komponentli bir akirilk polimerdir.  

Kullanım Amacı :
Primer tenis kort sisteminin uygulanacağı asfalt zeminin aderansını artırmak amacıyla kullanılır.  

Kullanım Miktarı : 0.150kg/m2  

2- RESURFACER
Tenis kortu zeminleri için Akrilik Resurfacer  

Ürün Tanıtımı :
Resurfacer konsantre %100 akrilik lateks bağlayıcılı silis kumu ile karıştırılarak ,asfalt zeminlere uyulanan tek komponentli akrilik polimerdir   

Kullanım Amacı : Resurfacer tenis kort sisteminin uygulanacağı beton ya da asfalt zeminin vecushion sisteminin aderanssını artırmak ve yüzeydeki gözenekleri doldurmak amacıyla kullanılır.

Kullanım Miktarı : 0,350kg/m2

3- CUSHİON TABAKASI (3 kat )

Ürün Tanımı : Cushion özel granülimetrik kauçuk ve yüksek performanslı lateks bağlayıcı içeren pigmentsiz bir tenis kortu alt yapı malzemesidir.

Kullanım Amacı : Cushion, Resurfacer üzerine isteğe bağlı olarak 3-10 kat olarak uygulanır. Böylece özel granülimetrik kauçuk partikülleri 1-33 mm kalınlığında sıkıştırılmış homojen bir kalınlık oluşturur. Zemine elastikiyet kazandırır.

Kullanım Miktarı : 0,810kg/m2,(3 kat için)  4-

RENK KATMANI

Silis Kumu Dolgulu Akrilik Tenis Kortu Boyası

Ürün Tanımı : Silis kumu dolgulu %100 akrilik lateks bağlayıcılı, talebi halinde özel renkleri de üretebilen yüksek kaliteli bir kaplamadır.

Kullanım Yerleri : Oyun hızını kontrol etmek amacıyla belirli bir tekstüre yapıda formüle edilmiştir. Kauçuk çek-sil aparatı ile uygulanması silis kumunun zeminin en küçük noktalarına kadar homojen dağılımını sağlayarak çok düzgün, sert ve yırtılma direnci yüksek bir kaplama oluşturur. Renk alternatifleri kiremit, kırmızı, koyu yeşil, açık yeşildir.

Kullanım Miktarı : 0,850 kg/m2,(2 kat için)

5- ÇİZGİ BOYASI Oyun Alan Çizgileri İçin Akrilik Markeleme Boyası

Ürün Tanımı : Silis kumu dolgulu/dolgusuz %100 akrilik lateks bağlayıcılı, talebi halinde özel renklerde de üretilebilen, yüksek kaliteli bir çizgi boyasıdır.

Kullanım Yerleri : Oyun alanlarında gerekli çizgi ve hatların belirlenmesinde kullanılır.

Kullanım Miktarı :0,01 kg/m2
UYGULAMALAR