Akrilik Zemin

  • PDF

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

İdeal uygulama asfalt üzerine yapılır ancak, beton zemin üzerine de uygulanır. Yüzeyde varsa zemin bozukluğu, çatlak ve su biriken bölgeler özel dolgu malzemesi (Court Patch Binder)  ile doldurulacaktır. Ve gerekli düzeltme işlemleri yapılacaktır. Saha yüzeyini tamamen örtecek şekilde, Akrilik Resur- facer  kuvars kumuyla belirli oranlarda karıştırılıp bir kat zemin düzeltme katı olarak uygulanacaktır. Bu katın tamamen kurumasını sağladıktan sonra üzerine üç kat renk katları uygulanmaktadır. Toplam dört kattan oluşan bir sistemdir. Bu sistemde 660 m2 lik bir tenis kortu için yaklaşık olarak 960 kg saf akrilik malzeme kullanılmaktadır.

Uygun görülen Asfalt / Beton Zemin üzerine uygulanır. Bu sistemde Plexıpave standart sistemde yapılan işlemler ve uygulanan katlar tamamen bu sistemde de uygulanmaktadır. Bu sistemin farklı Akrilik Resurfacer zemin düzeltme katının uygulanmasından sonra dört kat ince granüle lastik parçacıklarından oluşan (yastık) süspansiyon katlarının uygulanmasıdır. Bu katların kurumasının ardından Plexıpave Standart sistemde olduğu gibi üç kat Plexıpave Color System  katları uygulanmaktadır. Sonuç olarak Plexıcushıon katlarının uygulanmasıyla kaplama sisteminin kalınlığı ve esnekliği artmış olacaktır. Toplam sekiz katlı bir sistem olup standart 650 m2 lik bir tenis kortu için ortalama 2810 kg saf akrilik malzeme sahaya serilmektedir.

5 - 12 mm kalınlığında, NF ISO 868’e uygun standart sertlikte, NFT 51 - 034’e uygun genleşme kırılmasında, NFT 51 - 034’e uygun basınç dayanımında, suya karşı dayanıklı, en az 20 m2 lik rulolar halindeki spor sahaları zeminleri için özel üretilmiş kauçuk tabakalar çift bileşenli, çözücü ihtiva etmeyen poliüretan bazlı, yüksek yapışma özelliğine sahip poliüretan yapıştırıcı ile zemine yapıştırılacaktır. Kauçuk tabaka üzerine gözenekleri doldurmak, akrilik ile kauçuk tabakayı birbirine iyi bir şekilde bağlamak, ileriki zamanlarda zemind- eki kılcal çatlamaları ve kauçuk anoları arası çatlakları ortadan kaldırmak için küçük lastik taneciklerinden oluşan, zemin sertliğini ayarlayan, yüzey düzenleyici yastık katları (Plexıcushıon) malzemesi 3 kat tatbik edilecektir. Yüzey düzenleyici tabakanın (Plexıcushıon) kurumasını müteakip yüzey esnekliğine katkısı olan, kesinlikle gözleri yormayan, UV ışınlarına ve her türlü hava şartlarına dayanıklı Plexıpava renk katı malzemesi 3 kat tatbik edilecektir. Renk seçimi sizin isteğiniz doğrultusunda yapılacaktır. Kaplama işlemi tamamlandıktan sonra oyun çizgileri uluslararası standartlara uygun olarak özel akrilik çizgi boyaları kullanılarak çizilecektir. Sistem tarifin- den de anlaşılacağı gibi yumuşak zeminli bir sistemdir. Özellikle orta yaşın üzerindeki tenisçilerin öncelikli tercihi durumundadır.

UYGULAMALAR